AR-GE

1975 yılından itibaren firmamız demir çelik sektöründe hizmet vermektedir. Aile şirketi olarak Özkanlar Metal Demir Çelik End. A.Ş., ikinci jenerasyonun yönetimi devralması ile birlikte yenilikçi düşünce yapısı ve Ar-Ge çalışmalarına yöneldi. Özkanlar Metal Demir Çelik End. A.Ş, 2013 yılında “Otomotik otopark sistemleri projesi” ile Ar-Ge çalışmalarına ilk adımını attı.

Ar-Ge çalışmalarımızın başarısı, bizi daha da motive etti ve 2014 yılında kendi geliştirdiğimiz “Günebakan projesi” ile çalışmalarımızı sürdürdük. Bu projemiz de başarıyla tamamlanarak müşterilere sunuldu.

2017 yılında yurt dışından getirilen hizmet robotu ile birçok konferansa katıldık. Beyondrobotics markası ile kiralama ve satış hizmetlerimizi geliştirebilmek, robotun daha zeki hareket edebilmesini sağlamak için “Hizmet robotu yazılım geliştirme projesi” firmamız bünyesinde başlatılmış ve hala devam etmektedir.

 

2020 yılından itibaren, elektrikli araçlara olan ilginin artması ile birlikte “Elektrikli Araç Geliştirme Projesi”ni başlattık. Bu projemiz, segmentinde lider bir araç tasarımını ve üretimini hedefleyen geniş kapsamlı bir proje olarak dikkat çekmekte ve elektrikli araçlar için de yenilik sağlamayı hedeflemektedir. Bu kapsamda, markamız “Shubar”ın marka tescilini alarak 2022 yılı itibari ile profesyonel Ar-Ge ekibimizi kurduk.

Ulusal proje desteklerine başvuru sağlamaya başladık. Bu kapsamda aktif olarak 2 proje yürütmekteyiz. Bunlardan ilki, Karabük Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yürütülen, elektrikli araç ve teknolojilerini geliştirme amaçlı oluşturulan “Yolcu ve Eşya Taşıma amaçlı L7e-CU sınıfı X2X temelli Batarya Elektrikli Araç Tasarımı ve Geliştirilmesi” projemizdir.

Yürütülen ikinci projemiz ise TÜBİTAK 1507 Programı 2022-2 döneminde başvurduğumuz ve kabul edilen “Elektrikli Araçlar İçin Yapay Zeka Temelli Sürüş Değerlendirme ve Kondisyon İzleme Sistemi” projemizdir. Aktif olarak yürütülen projelerimizin yanı sıra hem ekibimizi hem de aracımızı geliştirebilmek adına KOSGEB Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek programı, TÜBİTAK 1507 Programı 2023-1 Dönemi ve Ufuk Avrupa Programı Horizon 2023 çağrısına yeni projelerimizi sunmaya hazırlanıyoruz.

Ar-Ge çalışmalarına verdiğimiz önem sayesinde, markamız “Shubar” ile daha kaliteli hizmetler sunmak için sürekli olarak yenilikçi projeler üzerinde çalışıyoruz. Ar-Ge ekibimizin çalışmaları ve yenilikçi fikirlerimiz sayesinde elektrikli araç ve teknolojileri geliştirme sektöründe öncü bir konumda bulunmayı hedefliyoruz.